Vandal v Boskovicích poškodil hned tři vozidla

BOSKOVICE (okr. Blansko) - Neznámý pachatel poškodil v noci z pátku na sobotu v Havlíčkově ulici v Boskovicích tři osobní auta.

Do jejich laků vyryl různé škrábance. Jeho počin odnesla vozidla zaparkovaná na volně přístupném parkovišti, před prodejnou D-Holz. U jednoho z aut značky Škoda Octávia poškrábal dosud nezjištěným předmětem všechny dveře vozidla, blatníky, kapotu a čelní sklo. Majitelce poškozeného vozu tak vznikla škoda ve výši třicet pět tisíc korun. Jeho pozornosti neunikla ani další dvě zaparkovaná auta, u kterých se zaměřil pouze na přední kapoty. U Škody Fabia  vznikla poškrábáním laku škoda ve výši tři tisíce korun a u Fordu Mondeo čtyři tisíce korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok.

V souvislosti s případem se policisté obracejí s žádostí o pomoc také na veřejnost. Lidé, kteří mají informace, jež by mohly přispět k objasnění případu, nebo případní svědci, kteří někoho viděli pohybovat se kolem aut, se mohou obrátit na Obvodní oddělení Boskovice nebo na linku 158.

(niv)